piątek, 17 kwietnia 2015

Tydzień Turystyki

Co roku Turcja obchodzi Tydzień Turystyki 15 - 21 Kwietnia. Sektor turystyczny jest ogromnie ważny dla kraju, rozwija go, unowocześnia i napędza ekonomię . Jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki, a turyści są bardzo ważni dla kraju z czego się cieszymy.


Turystyka przyczynia się do rozwoju prawie każdej dziedziny, począwszy od transportu do zakwaterowań, od sektora spożywczego, do muzeów i stanowisk archeologicznych.
Prawie nie ma żadnego sektora, który nie ma wpływu z turystyki. Turecki rząd generuje znaczne dochody poprzez podatki pobierane od pojazdów działających w celach turystycznych oraz spożywanej żywności i napojów. Tak więc, zarówno rząd, jak i obywatele korzystają z branży turystycznej. 


Turystyka spełnia również wymagania, które są niezbędne dla rozwoju kraju. Z dochodów z turystyki kraj przeznacza środki na nowe inwestycje.
Najprostszym sposobem na zwiększenie dochodów z turystyki jest zwiększenie ilości i jakości zakwaterowania. Turecki rząd prowadzi wiele projektów, aby rozkręcać turystykę w całej Turcji. Dzięki staraniom wywieranym zarówno przez sektor prywatny jak i rząd, turystyka jest jednym z najważniejszych źródeł dochodów w Turcji.

Turystyka w Turcji nie jest traktowana jedynie jako letni wypoczynek. W ostatnich latach znaczący postęp osiągnięto w zakresie źródeł termalnych i turystyki kongresowej. Również turystyka zdrowotna znacznie się rozwinęła. Turcja świadczy usługi zdrowotne dla tysięcy ludzi z całego świata, od Europy do Bałkanów i Bliskiego Wschodu. Turcja jest również wiodącym sektorem o przystępnych cenach i wysokiej jakości. Turystyka Sportowa jest również alternatywą sektora turystycznego, która posiada znaczny potencjał. Turcja oferuje wiele alternatywnych dziedzin jak ośrodki narciarskie, lub rafting po rzekach.

Dodatkowo międzynarodowe zespoły, wybierają kraj na letnie i zimowe obozy sportowe. Pamiętamy sławetny obóz sportowy reprezentacji Polski w piłce nożnej przed Euro 2012. Światowe media zwykle informują o takich wydarzeniach w wiadomościach.
 
Tak więc świat turystyki jest znakomicie rozwinięty i zapowiada jeszcze wspaniałe lata dobrej koniunktury. Dywersyfikacja turystyki umożliwia rozszerzenie działań turystycznych na cały rok, utrzymując w ten sposób sektor w stałym ruchu.

Skąd do Turcji przyjeżdżają turyści ?
W zeszłym roku okazało się, że największą liczbą przybyli tutaj Polacy. Jest dla nas blisko, tanio i gorąco - wszystko czego potrzeba.
Poza nami są to głównie turyści z Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii, Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Często można spotkać turystów z Arabii Saudyjskiej i Izraela w tym samym hotelu. Tutaj ludzie żyją ze sobą w zgodzie na neutralnym terenie. W kraju jest również jeden plac, na którym stoją obok siebie Kościół, Meczet i Synagoga, mieszkańcy żyją ze sobą w zgodzie a nawet przyjaźni. O pokoju nie mówi się w mediach bo jest nudny, niesprzedajny, mało kontrowersyjny. W Stambule mnóstwo Kościołów , Synagog i Meczetów stoi od lat , tworząc niesamowity klimat kosmopolitycznego nowoczesnego miasta. 
Już na lotnisku zauważą Państwo, że przyjeżdżają tutaj ludzie z całego świata, słychać najróżniejsze języki, a loty prowadzą w najróżniejszych kierunkach, nawet tych najodleglejszych, jak chociażby ciepła i piękna Indonezja, Turcję upodobali sobie również Amerykanie i Australijczycy.
Pytani o powód dlaczego przyjeżdżają właśnie do Turcji na wakacje, turyści twierdzą, że to turecka gościnność, dziedzictwo kulturowe i czyste środowisko a to tylko niektóre z kryteriów.
W tym czasie rząd turecki dziękuje turystom za zaufanie i za to, że wybrali właśnie ten kraj na spędzenie tutaj swojego wolnego czasu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...